Dış Cephe Kaplama

Silikon Cephe Sistemleri :

Silikon Cephe Sistemleri  Yapılarınızın parlayan yüzüdür. Silikon cephe kaplama ları Dışardan bakıldığında sadece cam cephe olarak görünmesini sağlar. Ekonomik Silikon Cephe Giydirme ve Kaplama Sistemleri Bu muhteşem görselliğin yanı sıra bir çok teknik özellik de katar. Alüminyum doğramadan oluşturulan karkas üzerine cam ve alüminyumun muhteşem görselliği… Strüktürel Silikon Cephe Giydirme Sistemi silikon uygulaması ile tamamen cam görünümlü, giydirme ve kaplama cephe sistemidir. Silikon cephe giydirme sistemlerinin tercih edilmesindeki en önemli neden bu uygulamanın kendi sunduğu özgün avantajlardır.Silikon giydirme cephe sistemi, projesinde belirtilen açıklıklarda ve her katın döşeme betonuna alüminyum veya galvanizli çelikten üretilmiş ankarajlara bağlanan taşıyıcı düşey profiller ile bunlar arasına istenilen yüksekliklerde cam takabilmek ve bunları taşımak için düşey taşıyıcı profillere özel bağlantı elemanları ile bağlanan yatay kayıt profillerinden oluşan sisteme denir.

Silikon Cephe Sistemleri ; Alüminyum Doğrama profilleri ile Bina dizayn faktörleri dikkate alınarak düşeyde ve yatayda Jx ve Jy değerleri belirlendikten sonra kullanılacak yatay ve düşey profilleri ile birleşim yöntemidir. Silikon Giydirme Cephe kaset profilleriiçersine takılan kademeli camlarla, istenilen bölgelerde gizli kanat açma kolaylığı sağlayan bir Giydirme ve Kaplama Cephe Sistemidir.…

Yapılarınıza Prestij Katan Çalışmalarımızla sizlere hizmet sunmaktan gurur duyuyoruz.

silikon cephe sistemleri

nin spandrel bölgeleri alüminyum kompozit levhadan yada kompakt laminantdan panel yapılabileceği gibi film kaplı ısıcam paneller veya film kaplı tek camdan oluşan arkası ısı yalıtımlı paneller de yapılabilir.

     Dışa açılan gizli kanatlar dışarıdan asla fark edilmez. Kasetler arasında yalıtım için epdm fitiller kullanıldığından silikon uygulanmasına gerek yoktur.

Aluminyum Cephe Kaplama Sistemleri

Silikon Cephe Sistemleri nin Özellikleri

– Düşük ısı geçirim katsayısı,
– Isı yalıtımlı profi llerde %25 cam elyaf takviyesi,
– (ithal) ısı bariyeri kullanımı,
– Farklı derinliklere sahip griyaj profilleri,
– Tüm Ral renklerinde ve eloksal seçeneklerinde ,
– Ahşap görünümlü profil seçeneği,
– EPDM ve silikon hava, su ve toz sızdırmazlık fitilleri,
– Tüm seçim ve sipariş sürecini kolaylaştıran statik ve ısı diyagramları,
– Başarı ile tamamlanan KAPEDAM performans testleri.

Silikon Cephe Sistemleri nin Kullanım Alanları

 • İş merkezleri
 • Oteller
 • Hava alanları
 • Alışveriş merkezleri
 • Hastaneler
 • Kamu binaları
 • Konutlar
 • Ofisler
 • Bürolar
  Tüm Cephelere Uygulanabilir…

Silikon Cephe Giydirme ve Kaplama Sistemleri nin m2 Fiyatları birim fiyatı 675 TL den başlayan fiyatlarla ŞİMDİ TAM ZAMANI

Kompozit cephe sistemleri:

Kompozit cephe sistemleri  Yapılarınız Dış Görünüşü zenginleştiren dayanıklılığını artıran kaplama sistemidir. Kompozit panellerin avantajları arasında ilk sırada kesinlikle sağlamlığı gelmektedir. Alüminyumun Kompozit Cephe güvenilir ve dayanıklık yapısından kaynaklanan sağlamlık kompozit panellerin adeta önemini vurgulamaktadır.… Dış Cephelere ultra lüks bir görünüş sağlar.

Kompozit cephe sistemleri Dış koşullara son derece dayanıklı olan kompozit paneller uzun yıllar boyunca ilk günkü sağlamlığını muhafaza eder. Kompozit cephe sistemleri nde Kompozit panellerin bu denli sağlam olması tercih edilmelerindeki öncelikli nedendir.…

Aluminyum kompozit panel 

, iki adet aluminyum levha ve arasına düşük yoğunluklu polietilen malzemenin birleşiminden oluşan yapı malzemesidir. Üst aluminyum levhanın boyalı olması ve bu boyanın üstün dayanımına ilave olarak panelin sağladığı ses ve ısı yalıtımı sebebiyle oldukça fazla talep edilen bir malzemedir. Kompozit panel üretimi; ergiyik halde polietilen dolgu malzemesi, kalıp içerisinde üst ve alt yüzeyi polimer yapıştırıcı ile birleşerek homojen biçimde dağılır.

Üst ve alt aluminyum levhanın, polietilen ve yapıştırıcının belli basınç, sıcaklık ve kuvvet altında birleşmesi ile kompozit malzeme ilk halini alır. Kompozit panel kalınlığı bu noktada ayarlanır ve o şekilde üretime devam eder. Kompozit cephe sistemleri avantajları arasında ilk sırada kesinlikle sağlamlığı gelmektedir. Alüminyumun güvenilir ve dayanıklık yapısından kaynaklanan sağlamlık kompozit panellerin adeta önemini vurgulamaktadır.

Alüminyum Kompozit Cephe Kaplama

Aluminyum Kompozit Panel Giydirme Cephe sistemi , iki yüzü alüminyum levha ile kaplı 4mm kalığında istenilen ölçü ve şekilde, bitiş ve sağır cephelerde kullanılan kompozit levha uygulamasıdır. Bina desenlerine uyularak yapılmış çelik yada alüminyum karkas üzerine uygun ölçüde hazırlanmış kompozit levhalar. vidalı sistemle monte edilirek yapılır.  Geniş Renk ve Desen seçenekleri ile yapıya zenginlik katmaktadır. Alüminyum Kompozit Panel, iki yüzü alüminyum levhalarla kaplı içi polietilen dolgulu kompozit levhalardır. Bir çok renk seçeneğinin yanısıra granit ve ahşap desen seçenekleriyle mimari estetiğe tamamlayıcı bir unsur olarak cephe kaplamalarında kullanılmaktadır.

Aynı zamanda çevre dostu olan kompozit levha, mukavim yapısı sayesinde diğer yapı malzemelerine oranla daha geniş açıklıklarda rahatça kullanılabiliyor.

Kompozit Panel Kaplama Sistemleri

hayal gücünün sınırsız olduğu günümüz mimarisinde geniş kullanım alanları bulan cephe kaplamalarıdır. Modern mimarinin sınır tanımayan tasarımlarına cevap verebilmek amacıyla sunulan Kompozit Panel Cephe Sistemleri, sürekli artan taleplere yeni ufuklar açmaktadır. Eski yapıların restorasyonuna ya da yeni yapıların planlamasına yönelik zengin biçimlendirme olanakları sunar. Binanıza estetik görünüm kazandırması dışında rahatlıkla kullanılabilen bir yapı malzemesi haline gelmiştir. Alüminyum kompozit levha, dış yüzeylerdeki 0.5mm kalınlıkta iki alüminyum levhanın arasında özel dolgu malzemesi olacak şekilde birbirine çeşitli tekniklerle yapıştırılmasıyla oluşturulmaktadır.  En fazla kullanım alanı bulan 4mm kalınlığındaki alüminyum kompoze levhalar çeşitli renk ve doku seçenekleriyle piyasada bulunmaktadır. Renk yelpazesi oldukça geniş olan ve standart birçok rengin yanı sıra ahşap desenli seçenekleriyle de cephe kaplamada kullanılmaktadır. Kolay  şekillenmesi, hafif ve dayanıklı olması, iklim şartlarından ve ultraviyoleden etkilenmemesi gibi avantajlarıyla kaliteli alüminyum kompozit levha markalarını kullanmaktayız. Bu sistemlerde kullanılan kompozit levha giydirme ve kompozit panel kaplama cümleleri aynı anlam ifade etmektedir.

Dış koşullara son derece dayanıklı olan kompozit paneller uzun yıllar boyunca ilk günkü sağlamlığını muhafaza eder. Kompozit panellerin bu denli sağlam olması tercih edilmelerindeki öncelikli nedendir. Kompozit paneller sağlamlığın yanı sıra uygulama sonrasında da rahat bir kullanım sunmaktadır.

Bu rahat kullanım başlığı altında temizliğinin son derece pratik ve kolay olması ilk sırada yer almaktadır. Kompozit paneller hem kolay kolay kir tutmaz hem de rutin temizlik işlemlerini son derece kolaylaştırır. Bu bakımdan kompozit paneller oldukça kullanıcı dostu ürünlerdir.Dayanıklı , Sert ve Hafiftir.

Çok çeşitli renklere sahiptir ve esnek proje uygulanabilirliği vardır.
Yüksek ses ve ısı izolasyonu sağlar.
Kötü çevre koşullarına karşın yüksek dayanınıklık sağlar.
Bakım ve temizliği kolaydır.
Binanıza estetik ve şık bir görünüm katar.

Alüminyum Doğrama Sistemleri :

Alüminyum doğrama sistemleri uzun ömürlüdür .
Alüminyum doğrama sistemleri yüksek ve düşük sıcaklıklarda mekanik özelliklerini korur.
Alüminyum doğrama sistemleri hassas ölçülerde üretilebilir.
Alüminyum çerçeveler geniş açıklıklara izin verir.
Alüminyumun doğrama sistemleri nin bakımı kolaydır.Alüminyum çevrecidir.
Alüminyum mükemmel ısı yalıtımı sağlar. Alüminyum Doğrama Sistemleri :

Olarak Yıllara dayanan Tecrübemizle Sizlere Hizmet vermekten Gurur Duyuyoruz. Neden alüminyum doğrama?Neden alüminyum? Alüminyumun avantajları nelerdir? neden alüminyum?

Alüminyum pencerelerle pasif evler de dahil olmak üzere dünyanın en yüksek yalıtım standartlarını karşılayabilmek teknik olarak ve pratikte çok mümkündür. Bunun için gereken teknoloji daha 1970’lerde Ensinger firmasının insulbar ısı yalıtım plastiklerini icat etmesiyle hayatımıza girmeye başladı. Ancak ülkemizde birincisi yanlış sistem seçimleriyle (yalıtımsız ve yalıtımı düşük olan doğrama kullanımı) ikincisi de kötü uygulamalarla alüminyumu farklı tecrübe ettik.
Alüminyum pencerelerin avantajları

Alüminyum uzun ömürlüdür
Alüminyum, hava koşullarına ve korozyona karşı oldukça dayanıklıdır. Alüminyum’un doğal korozyon önleyici kaplaması bulunur. Ayrıca eloksal (kontrollü oksitlendirme) ile oksitlenmesi (korozyon) engellenir. (Eloksal aynı zamanda istenen yüzey görünümünün elde edilmesini sağlar.) Bir alüminyum pencerenin ömrü 40 sene olarak gösterilir. Yüksek korozyon riski olabilecek bölgelerde kullanılacak alüminyum pencere profillerine uygulanması gereken yüzey işlem kalınlıkları şartnamelerde dikkatle belirtilmelidir.

Alüminyum yüksek ve düşük sıcaklıklarda mekanik özelliklerini korur

Alüminyum pencere ve kapılar, düşük ve yüksek sıcaklıklarda mekanik özelliklerini korumaya devam eder. Bu, özellikle yüksek ve geniş çerçeve aralıklarının olduğu uygulamalarda son derece önemlidir. Isı yalıtımlı alüminyum profillerde, termal uzama katsayısı alüminyum ile uyumlu olması için özel olarak tasarlanmış %25 cam lifi içeren poliamit ısı yalıtım plastikleri kullanılması tavsiye edilir. Bu sayede alüminyum çerçeve ve yalıtım sağlayan plastik birlikte uzayıp kısalırlar.

Alüminyum hassas ölçülerde üretilebilir
Alüminyum profiller, hafif ve dayanıklı olmalarının yanında çok yüksek bir uygulama hassasiyetine sahip oldukları için mimarlara, isteğe göre özelleştirilmiş tasarım olanakları sunarlar. Yani alüminyum profiller çok hassas ölçülerde üretilebilirler.

Alüminyum çerçeveler geniş açıklıklara izin verir
Alüminyum pencere çerçeveleri dayanıklı olduklarından görünür genişliği daha az olan çerçeveler kullanılmasına olanak verir. Daha dar çerçeveler ise daha geniş camlar demektir. Günümüz mimarisi bu konuda sınırları zorlamakta ve daha küçük çerçevelerle daha geniş açıklıklar sunmaya çalışmaktadır. Alüminyum bu amaç için en uygun malzemedir. Ahşap ve plastik doğramalar la sınırlı ebatlarda çözümler üretilebilirken alüminyum pencereler ile geniş açıklıklar geçebilirsiniz.
Fransız balkon, dükkan vitrinleri, yerden tavana geniş sürme ve katlanır kapılar gibi kat boyunca geçilen açıklıklarda, rüzgar yüküne dayanımın çok önemli olduğu yüksek binalarda, yüksek katlarda alüminyum doğramalar yüksek atalet momentleri ile de güvenle kullanılabilir. Alüminyumun dayanıklılığı, yüksek atalet momentleri, geniş açıklıklı sürme ve kanatlı kapı ve pencereler imal edilmesine olanak verir.

Alüminyumun bakımı kolaydır
Alüminyum doğası gereği yüksek bir kimyasal dirence sahiptir. Temizliği ve bakımı ahşaba ve vinil (PVC-u) pencerelere göre son derece kolaydır. Vinil pencerelerin ilk günkü görüntülerine kavuşmaları için 6 ayda bir alkalin deterjanlarla silinmeleri gerekir. Alüminyum ise yağmurla bile temizlenir.

Kapaklı Cephe Sistemleri

Kapaklı Cephe Sistemleri: Alüminyum düşey ve yatay profillerle alt konstrüksiyonun oluşturulduğu bu sistemde camların cephe sistemine montajı, hem düşeyde hem de yatayda istenilen renkte alüminyum kapaklarla yapılır. … Bu sistemde cephe modüllerinden istenilenlere, dışa veya içe açılan kanatların montajı yapılabilir. Dışa açılan kanatlara dışarıdan bakıldığında, bu kanatların olduğu modüller diğerlerinden farklı görünmemektedir

Yarı Kapaklı Cephe Giydirme Sistemleri

Yarı Kapaklı Cephe Sistemleri : Alüminyum düşey ve yatay profillerle alt konstrüksiyonun oluşturulduğu bu sistemde camların cephe sistemine montajı, düşeyde veya yatayda istenilen renkte alüminyum kapaklarla yapılır. … Bu sistemde cephe modüllerinden istenilenlere, dışa veya içe açılan kanatların montajı yapılabilir. Dışa açılan kanatlara dışarıdan bakıldığında, bu kanatların olduğu modüller diğerlerinden farklı görünmemektedir

Cephe Kaplama Sistemleri

cephe kaplama sistemleri
dışcephe kaplama fiyatları

Cephe Kaplama Sistemleri : Dış cephe Kaplama Yapılarınız Görsel Yüzüdür. Cephe Kaplama Sistemleri Modelleri olarak bir çok çeşit bulunmaktadır. En rağbet görenleri ise aşağıdaki sıraladığımız Dış cephe Kaplama modelleri dir. Cephe Kaplama Sistemleri Kompozit cephe Kaplama Sistemleri   Silikon cephe Kaplama Sistemleri   Kapaklıcephe Kaplama Sistemleri  cephe Kaplama Sistemleri Alüminyum  Kompakt cephe Kaplama Sistemleri   Yarı Kapaklı  cephe Kaplama Sistemleri  Ekonomik  cephe Kaplama Sistemleri   Strüktürel  cephe Kaplama Sistemleri

Bina Dış Cephe Kaplama Panelleri m2 Fiyatları

Bina Dış Cephe Kaplama Panelleri m2 Fiyatları

Bina Dış Cephe Kaplama Panelleri m2 Fiyatları : Bina  Dış Cephe Kaplama Panelleri m2 Fiyatları : Bina Dış Cephe Kaplama Panelleri m2 Fiyatları Projelere Göre ve Dış Cephe Panelleri özelliklerine göre değişkenlikler göstermekle birlikte referans fiyatları aşağıdaki gibidir. Dış Cephe Cam Kaplama Fiyatları değişkenlik gösterir. Bina Dış Cephe Kaplama Panelleri m2 Fiyatları :  Bina Dış Cephe Kaplama Panelleri m2 Fiyatları

Dış cephe Kaplama

dış cephe kaplama fiyatları

Dış cephe Kaplama Fiyatları Ürünlere Ve Özelliklere Bağlı Olarak Değişkenlikler Göstermektedir. Dış cephe kaplama Fiyatları çeşitleri ne göre düzenlenmiş Dış cephe Kaplama Fiyatları Listemiz Aşağıdadır. Kompozit cephe Kaplama Fiyatları  m² Birim Fiyatı 250 Başlamaktadır. Kompakt Cephe Kaplama Fiyatları m² Birim Fiyatı 650 TL den  Başlamaktadır. Silikon Cephe Kaplama Fiyatları m² Birim  Fiyatı 675 TL

silikon cephe kaplama, kompak cephe kaplama, kompozit cephe kaplama, aluminyum kapı pencere, otomatik kapı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir