switchable glass (renk değiştiren) camlar

switchable glass (renk değiştiren) camlar

Markası: Sunset
Modeli: Switchable Glass (Renk Değiştiren) Camlar

Camlar normalde kolayca hem dışarı görmenizi, hem de görülmenizi kolaylaştırır.
Bununla beraber bazen meraklı gözlerden perde ya da benzeri materiyallerle uzaklaşmak çevrenizde pek hoş karşılanmayan bir davranış olarak algılanabilir. İşte MAGİC CAM size bu gizliliği veya özel yaşam ayrıcalığını yaşatmak için benzersiz bir teknoloji ile bir parmak dokunuşuyla buzlu cama dönüşür ve şeffaflık kaybolur.

Akıllı camlar evlerde ve ofislerde kullanılabilecek ve elektrik akımı uygulandığında şeffaf veya opak olabiliyor. Ne kadar kullanışlı bir buluş da olsa oldukça pahalı ve kısıtlı bir teknoloji. Fakat Sonte Film yeni geliştirdiği film sayesinde akıllı telefonla yönetilebilen kablosuz bir akıllı cam filmi geliştirdi. Bu film sayesinde istediğiniz camı akıllı cama dönüştürebiliyorsunuz. Bu sayede sadece bir dokunuşla camınız koyulaşıyor ve perde görevi yapabiliyor. Bu filmin en iyi yanı yapıştığı yüzeyi ekrana dönüştürebilmesi.

Pek çok akıllı cam kitinin aksine bu kiti kurmak oldukça kolay. Özel film sayesinde tüm camı değiştirmek yerine camınıza uygun şekilde kesebiliyorsunuz. Aynı cep telefonuna çektiğiniz film gibi bu filmde, elektrostatik olarak cama yapışıyor ve sıkıca tutuyor. Sonte bozuk para büyüklüğünde bir kondansatör tutacak oluşturarak bunu kıvrılabilir ince bir Wi-fi transformatör kablosuyla  birleştiriyor. Film yerleştirildikten sonra camın saydamlığı, iPhone ya da Android telefonunuzla kolaylıkla kontrol edilebiliyor. Filmin belki de en iyi yanı sizi perde zahmetinde kurtarması olacak. Bu sayesinde anında camlarınızı kapatabileceksiniz. Bu özel film aynı zamanda UV ışınları kesiyor ve aydınlatmadan tasarruf sağlayabiliyor. Eviniz istediğiniz zamanda aydınlık istediğiniz zamanda loş olabilir. Opak moda geçtiğinizde ekran projektör ekranı olarak kullanılarak, ev sineması veya ofis sunumlarında kullanılabilecek. Buna rağmen halen sistem mükemmel değil. Full transparan modda bile camın şeffaflığını kesen film ışığın % 30’ unu kesiyor. En opak halinde ise % % ışığı içeri alıyor. Geliştiriciler gelecekte daha iyi bir opaklık sağlayabileceklerini umuyorlar.

elektirikli renk deyiştiren cam