aluminyum kotta (cotta) cephe kaplama sistemleri

Terra Cotta Kaplama

Terracotta cephe sistemi çift cidarlı ve tek cidarlı olmak üzere iki türde üretilmektedir.

Terra cotta cephe kaplaması ile bina gövdesi koruyucu bir kaplama kazanırken alüminyum strüktürel karakteristikler yenilikçi, bakım gerektirmeyen, ekolojik, ekonomik ve çok iyi tasarım potansiyeli sunan cephe sistemi ile birbirini tamamlamaktadır.

Terra cotta düşey derzlere gerektiğinde fuga profili yerleştirilerek cephe bütünlüğü sağlanıyor. Yatayda paneller arasında oluşan derz boşlukları cephenin arkasında doğal havalandırmaya olanak sağlar.

AAGRUP COTTA, cephe kaplama için mimarlara alternatif bir malzeme sunmuştur.AAGRUP Cotta, %100 Alüminyum profilden oluşan bir sistemdir. Özelliği tuğla ya da ahşap görünümlü olarak üretilebilmesidir. Yatay ve düşey derzleri ile cephede estetik bir görüntü sağlar. AAGRUP Cotta mimari proje ve cephenin durumuna göre istenilen boyutta üretilebilme imkanına sahip olup, işçilik, zaman ve maliyet açısından da büyük avantaj sağlar. Ayrıca 7 kg/m2 gibi düşük birim ağırlığı sayesinde binaya ilave yük getirmez. Ve bu özelliği ile pişmiş kil malzemelere göre işçilik, zaman ve maliyet açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Qualicoat boya teknolojisi ile üretilen AAGRUP Cotta, profiller kirlenmez, solmaz, yangına karşı emniyetli, uzun ömürlü ve çevre dostudur.

aluminyum kotta (cotta) cephe kaplama sistemleri, cotta cephe kaplama, kotta cephe kaplama, fiyatları, firmaları, sistemleri