aluminyum kompozit panel

Alüminyum Kompozit Panel

Alüminyum kompozit panel, iki alüminyum levha arasına düşük yoğunluklu polietilen malzemenin eklenmesiyle oluşan bir yapı malzemesidir.

Alüminyum kompozit panel, iki alüminyum levha arasına düşük yoğunluklu polietilen malzemenin eklenmesiyle oluşan bir yapı malzemesidir. Kullanım alanı geniş olan alüminyum kompozit panel, ses ve ısı yalıtımı özellikleri sayesinde tercih sebebidir. Başlıca kullanım alanları; inşaat iç ve dış cepheleri, reklam ve pano tasarımları, işaret levhaları ve dekorasyon uygulamalarıdır.

Alüminyum Kompozit Panel, ön işlem yapılmış boyalı iki alüminyum levha arasına düşük yoğunluklu polietilen çekirdeğin ileri teknoloji yöntemi kullanılarak yapıştırılmasıyla oluşmuş kompozit bir yapı malzemesidir. Kompozit panel hafif alüminyum esaslı olmasına karşın metal sağlamlığını bir arada sunan, üstün düzgünlük, titreşimi absorbe etme, aşırı dayanıklılık ve bakım kolaylığı sunan bir yapı malzemesidir.

Kompozit Panelin Avantajları

 • Tasarımda özgürlük, esneklik sağlar.
 • Diğer cephe elemanlarına göre daha hafif daha ince kalınlıkta olmasına karşın metal sağlamlığı sağlar.
 • Üstün düzgünlük özelliğine sahiptir.
 • Zengin renk çeşitliliği ve esnek tasarım kabiliyeti sunar.
 • Taşınması kolaydır.
 • Bakım ve temizlik kolaylığı sağlar.
 • Bozuk cephe kusurlarını örter.
 • Paslanma, çürüme olayları yaşanmaz.
 • Deprem açısından güvenilir yapı malzemesidir. Binaya ek yük getirmez.
 • Çevreye ve doğaya zararlı bir etkisi yoktur.
 • Hammaddelerin geri dönüşüm imkanı vardır.
 • Montaj süresi kısadır.
 • Uzun vadede sağladığı avantajlarla ekonomiktir

Koruyucu Bant

Kompozit Panelde kullanılan koruyucu folyo, ürünün fiziksel özelliklerini kaybetmeden kullanılacağı noktaya ulaştırılmasını sağlar. UV dayanımı yüksektir. Çıkartılması kolaydır. Çıkartıldığında yapışkan izi bırakmaz. ROHS standartlarına uygundur. Montajı tamamlanan Kompozit Panel 180º açıyla sökülmelidir.

Kompozit Panel Sevkiyat ve Palet

Kompozit Paneller kuru bir alanda normal şartlar altında stoklanmalıdır. Konulduğu zeminden su ve nem almamalıdır. Stoklanma süresi 6 aydan fazla olmamalıdır. Kompozit paneller üst üste 6 paletten fazla olmamalıdır. Kompozit Paneller herhangi bir müşteri talebi olmadığı durumlarda 50 ve 100’er adetlik standart ölçülerde paletlenmektedir.

Kompozit Panel Montaj Yönü

Kompozit Panel montajında dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de; koruyucu folyo üzerinde bulunan ok yönlerinin aynı doğrultuda olmasıdır. Koruyucu folyo da belirtilen bu ok yönleri alüminyumun boyanma işlemi yönünü ve alüminyum kompozit panel üretiminde üretim doğrultusunu gösterir. Ok yönleri farklı kullanıldığı durumlarda aynı renk üzerinde farklı tonların oluşmasına sebebiyet vermektedir. Bu durumun olmamasına karşılık, aynı doğrultuda montajın yapılmasını öneririz.

Kompozit Panel Temizlik Bakım

Kompozit Panel yılda en az bir defa ılık deterjanlı su ve yumuşak temizleme bezi ile temizlenmelidir. 40 ºC üzeri sıcaklıkta temizleyici sıvı kullanılmamalıdır. Bu boya üzerinde kalıcı leke birikintilerine sebebiyet verebilir. Kullanılan bütün temizlik ajanlarının PH’ı 5-8 aralığında olmalıdır. Güçlü alkali temizleme ajanları kesinlikle kullanılmamalıdır. (Potasyum Hidroksit, Sodyum Karbonat, Kostik Soda…)Aynı şekilde güçlü asidik temizleme ajanları ve aşındırıcı ajanlar da kesinlikle kullanılmamalıdır.

alüminyum kompozit panel üreticileri

alüminyum kompozit panel detay

defolu alüminyum kompozit fiyatları

metalbond kompozit panel fiyatları

pvc kompozit panel fiyatları

alucobond kompozit panel

b1 kompozit panel

alüminyum kompozit panel sistem detayı